Starci na chmelu

Obraz byl digitalizován z originálního negativu na materiálu Agfacolor. Obraz byl digitalizován v rozlišení 4K, pracovní a finalizační rozlišení bylo na základě testů stanoveno na 4K. Viditelná část obrazu je vymezena normou pro projekční okeničku s poměrem stran 1:2,55. V tomto formátu byl film promítán v době svého prvního uvedení ve vybraných kinech.

V NFA se vedle originálního negativu a duplikačního pozitivu zachovala také jedna kopie na formát 1:2,55 a ve formátu 1:2,35 na materiálu Orwo. Z nich byla vybrána jedna coby nejvhodnější reference tonálního podání. Tonalita digitalizované verze filmu se tak odvíjí od této konkrétní filmové kopie na materiálu Orwo.

Jediná kopie s magnetickými stopami byla smrštěná a nový přepis by ji mohl poškodit. Přepis magnetické stopy této distribuční kopie, pořízený společností Filmexport při digitalizaci snímku v roce 2003, byl zdroj pro restaurování zvuku, který respektuje uvádění na formátu 1:2,55 s čtyřmi zvukovými stopami (3 skutečně používané).