Letní filmová škola Uherské Hradiště

Na Letní filmové škole v Uherském hradišti vás prostřednictvím úvodů, přednášky i stánku seznámíme s naším projektem, digitalizovanými filmy i digitalizací samotnou. Vedle kolegů podílejících se na digitalizaci a digitálním restaurování bude na LFŠ zastoupena i sekce filmové výchovy.  Během celé Letní filmové školy budeme mít na hlavní třídě vedoucí od Míru ke Hvězdě vlastní stánek. K dispozici budou naše knihy i poutavé informační a publicitní materiály k projektu. Ve stánku se rovněž dozvíte více o naší přítomnosti na LFŠ a budete mít možnost se setkat s našimi kolegy. Stánek bude otevřen každý den a za každého počasí od 10:00 do 20:00, těšíme se na vás.

 

DENNÍ PROGRAM

Sobota 25.7.2015

10:00 – 12:00, Divadelní stan – Smetanovy sady

Lunapark filmových vynálezů (Filmová výchova)

V tvůrčí dílně návštěvníci vytvoří vlastní animované filmy, které rozpohybují za pomoci prekinematografických aparátů. Foloryt, zootrop nebo laterna magika pomáhají objasnit základní principy kinematografie. Do lunaparku jsou zváni i ti nejmenší návštěvníci.

 

Neděle 26.7. 2015

10:00 – 12:00, Divadelní stan – Smetanovy sady

Lunapark filmových vynálezů (Filmová výchova)

 

Pondělí 27.7. 2015

21:00, Reduta 1

Postava k podpírání (úvod Anna Batistová)

Anna Batistová, ředitelka sekce audiovizuálních sbírek NFA a koordinátorka projektu digitálního restaurování, uvede projekci filmu Postava k podpírání. Tento film je v současnosti restaurován v rámci projektu EEA. Toto uvedení na LFŠ je jednou z posledních příležitostí, jak film vidět před jeho digitalizací, pro kterou je každá kopie důležitým zdrojem a pramenem.

 

Středa 29.7.2015

14:30, Slovácké divadlo

Případ pro začínajícího kata (úvod Anna Batistová)

Anna Batistová, ředitelka sekce audiovizuálních sbírek NFA a koordinátorka projektu digitálního restaurování, uvede projekci filmu Případ pro začínajícího kata. Tento film je v současnosti restaurován v rámci projektu EEA. Toto uvedení na LFŠ je jednou z posledních příležitostí, jak film vidět před jeho digitalizací, pro kterou je každá kopie důležitým zdrojem a pramenem.

 

Čtvrtek 30.7. 2015

13:30, Reduta 2

Juráček, Vláčil a Lipský digitální, přednáška (Tereza Frodlová a Jeanne Pommeau)

Restaurátorky NFA Tereza Frodlová a Jeanne Pommeau představí metodu, dilemata a otázky spojené s tématem digitálního restaurování. Přednášku budou doprovázet detailní ukázky z právě restaurovaných filmů Adelheid, Adéla ještě nevečeřela, Postava k podpírání a Případ pro začínajícího kata.

 

Pátek 31.7. 2015

11:00, Reduta 2

Kino za školou: inspirativní příklady práce s mladým publikem (Kancelář Kreativní Evropa, Filmová výchova)

Inspirační seminář o filmové výchově a práci s publikem pořádaný ve spolupráci s Kanceláří Kreativní Evropa – MEDIA. Jak může kino proniknout do školy, najít toho správného učitele a motivovat ho ke spolupráci? Jak mohou učitelé ze školy ovlivňovat program místního kina? Co žákům a studentům pouštět a co jim k tomu říkat? Kde mohou kina získat finance na filmové dílny pro děti? Možnosti tu jsou, přijďte se nechat inspirovat!

 

Pátek 31.7. 2015

12:00, Kino Mír

Arzenál, beseda (Anna Batistová, Jeanne Pommeau)

Jeanne Pommeau a Anna Batistová budou hosty zvláštního uvedení třech dílů autorského dokumentárního cyklu Arzenál. Na programu bude téma digitalizace i tradiční fotochemické restaurování Příchozího z temnot (1921).