Poslušně hlásím

Obraz byl digitalizován z originálního negativu na materiálu Agfacolor. Jako sekundární zdroj pro doplnění částí poškozených v originálním negativu byl použit inverzní duplikátní negativ. Obraz byl digitalizován v rozlišení 4K, pracovní a finalizační rozlišení bylo na základě testů stanoveno na 4K. Viditelná část obrazu je vymezena normou pro projekční okeničku s poměrem stran 1:1,37. V tomto formátu byl film promítán v době svého prvního uvedení.

V NFA se vedle originálního negativu, duplikačního pozitivu a duplikátního negativu zachovalo pět kopií z různých období na materiálu Agfacolor, Orwocolor a Eastmancolor. Z těch byla vybrána jedna coby nejvhodnější pro barevnou referenci. Barevné podání digitalizované verze filmu se tak odvíjí od této konkrétní filmové kopie na materiálu Agfacolor, který byl používán pro výrobu kopií v době prvního uvedení filmu.

Možné zdroje pro digitalizaci zvuku byly: negativ zvuku, duplikační pozitiv, kombinovaný duplikátní negativ a pozitivní kopie. Na základě testů byl za nejvhodnější zdroj vybrán duplikační pozitiv.

 

Poslušně hlásím - degradace Poslušně hlásím po